Domain (Alan Adı) Sorgulama

Hayalinizdeki domain (alan adı) uzantısını en uygun fiyatlarla yüzlerce yeni domain uzantısı arasında sorgulayın.

En Uygun Fiyata Alan Adınızı Tescilleyin!

Popüler alan adı uzantılarını, en uygun fiyata tescil edin! Ücretsiz web hosting, gelişmiş kontrol paneli, ücretsiz whois gizliliği gibi bir çok ayrıcalıktan faydalanın!

domain kontrol
Kolay Yönetim

Gelişmiş yönetim paneliyle domainleriniz ile ilgili tüm işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

ücretsiz hosting
Ücretsiz Web Hosting

Com, net uzantılı alan adınızı tescil edin, web hosting hizmetinden 1 yıl boyunca ücretsiz faydalanın!

whois gizleme
Ücretsiz Whois Gizleme

Alan adı sorgulamalarında kişisel bilgilerinizi ücretsiz olarak gizleyebilirsiniz.

domain kilitleme
Alan Adı Kilitleme

Alan adınızı çalınmalara karşı ücretsiz olarak koruma altına alabilirsiniz.

domain yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain yönlendirme servisi ile alan adınızı dilediğiniz web sitesine ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz.

teknik destek
Profesyonel Destek

Teknik ekibimiz alan adı yönetimine dair tüm soru ve sorunlarınızda 7 gün 24 saat yanınızda.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

İhtiyaçlarınız için doğru ürün ve servisi seçmenizde size yardımcı olmak için buradayız.

Domain (Alan Adı) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Domain (Alan Adı) hizmetlerimiz hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için sıraladık. Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen şimdi bilgi bankasına gözat.

Domain veya alan adı, hatırlanması zor olan IP adreslerinin yerine kullanılması için geliştirilmiş isimlendirme yöntemidir.

Domain sorgulama, satın almayı planladığınız domain (alan adı)in daha önce satın alınıp alınmadığı kontrol etmek için yaptığınız işleme verilen isimdir. Sayfamızın üst bölümünde bulunan sorgulama bölümünden hayalinizdeki domaini sorgulayabilir, kullanıma müesaitse saniyeler içerisinde tescil edebilirsiniz.

Domain transferi, tescil edilmiş bir alan adının kullanıcılar veya kayıt operatörleri arasında transfer edilmesi işlemidir.

Sunmuş olduğumuz düşük transfer ücretleri ile alan adınızı Hostware'a transfer ettiğinizde domain süreleriniz otomatik olarak 1 yıl uzar ve bir çok ücretsiz domain servisimizi tek bir çatı altında kullanma kolaylığına erişirsiniz.

Domain transferi işlemini başlatabilmeniz için öncelikle domain kayıt öperatörünüzden transfer kodunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Transfer kodunuz ile domain transfer servisimiz üzerinden işlemleri kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Domain whois bilgisi, ilgili domainin kim tarafından, hangi tarihte alındığı, hangi firmadan alındığı gibi bilgileri içeren sahiplik bilgileridir. Domain alırken kullanmış olduğunuz whois bilgileri mutlaka doğru ve güncel olmalıdır. Doğru ve güncel olmayan whois bilgileri nedeniyle satın almış olduğunuz domain ICANN tarafından askıya alınabilir.

Whois gizleme servisi, kişisel bilgilerinizin kötü amaçlı kullanımlarını önlemek amaclıyla Hostware tarafından sunulan ücretsiz bir servistir. Whois gizleme özelliği ile satın almış olduğunuz domainlerinizin whois bilgisini ücretsiz olarak gizleyebilirsiniz.

Hostware üzerinden satın alacağınız domainler sipariş sonrası herhangi bir bekleme süresi olmaksızın otomatik olarak aktif olacaktır. Satın almış olduğunuz domaini müşteri paneliniz üzerinde bulunan alan adlarım menüsünden yönetmeye başlayabilirsiniz.

Hostware domain kontrol paneli ile, dns yönetimi, whois yönetimi, domain transfer kilidi gibi bir çok özelliği ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Domain satın almak, web sitenizi yayınlamak için atmış olduğunuz ilk adımdır. Web sitenizi yayınlamak için domain ile birlikte bir hosting paketi satın almanız gerekmektedir. Hostware sınırsız hosting paketleri ile birlikte artık web sitenizi yayına almaya hazırsınız!