GenelWordPress
Trend

2022 Yılının En İyi 10 WordPress Eklentisi

Web sitesi oluşturma ve içerik yönetimini kontrol etme gibi işlevlere sahip olan Wordpress’in popülerliğinin artmasının en büyük nedenlerinden biri, pek çok eklenti ve tema bulundurmasıdır. Bu eklentiler; web sitesinin güvenliği, yedeklemesi, içerik yönetimi ve sosyal paylaşım gibi çeşitli alanlarda kolaylıklar sağlar. Uygulama işlevi ve kolaylığı bakımından kullanıcılar tarafından tercih edilen en iyi 10 Wordpress eklentisi şu şekilde sıralanabilir:

1- WooCommerce

Online mağaza kurup satış yapmak isteyen işletmeler, Wordpress’in kullanıcı dostu olan ve  kredi kartı, kapıda ödeme ve banka havalesi gibi çeşitli ödeme yöntemlerini destekleyen WooCommerce eklentisini kullanabilir. WooCommerce, diğer eklentiler ile entegre olarak online mağazanın en iyi şekilde kurulmasına olanak tanır. Bunun yanı sıra WooCommerce eklentisiyle birlikte stok durumunu kontrol etmek, müşterilere bildirim göndermek, ürünlerin açıklamaları ve detayları hakkında değişiklikler yapmak ve müşterilerin kayıt bilgilerine erişmesini sağlamak mümkündür.  

2- Contact Form 7

Satışları ve müşteri memnuniyetini artırmanın en önemli yollarından biri de etkili iletişim kurmaktır. Contact Form 7 eklentisi ile web sitesine işlerinizin gereksinimleri doğrultusunda formlar ekleyebilir, CAPTCHA ile güvenliği koruyabilir ve müşteri önerilerini inceleyebilirsiniz.

3- Yoast SEO

Yoast SEO, web sitesini arama motorunda üst sıralara çıkarmaya ve kullanıcı kitlesini arttırmaya yönelik hazırlanmış bir eklentidir. Web sitesindeki içeriklerin arama motorlarındaki durumunu gösteren istatistikleri de sunan Yoast SEO, öne çıkmak ve güven duygusu yaratmak için kullanılabilir.

4- Keyy Two Factor Authentication

Son zamanların en önemli konularından biri olan siber güvenlik, olası tehdit ve saldırılara karşı web sitesini korumayı hedefler. Bu alanda bir güvenlik eklentisi olan Keyy Two Factor Authentication, akıllı cihazlar aracılığıyla kimlik doğrulama yapılmasını sağlar. Kimliklerini doğrulayan kullanıcılar sisteme güvenli bir şekilde giriş yaparak güvenlik kaygısını azaltır.

5- Google Analytics Dashboard for WP (GADWP)

Rekabetin yüksek olduğu bir piyasada web sitesinin analizlerini takip etmek oldukça gerekli bir işlemdir. Bu işlevi yerine getiren GADWP eklentisi, web sitesinin aldığı ziyaretçi sayısını ve detaylarını raporlar. Bu raporlar sayesinde web sitesinin nasıl bir performans gösterdiğini takip edebilir ve hedefleriniz doğrultusunda yeni stratejiler geliştirebilirsiniz.

6- Broken Link Checker

Web sitesindeki bozuk bağlantıları bularak kullanıcıları bilgilendiren Broken Link Checker eklentisi, arama motoru optimizasyonunu güçlendirir. Bozuk olan bağlantıları raporlamak, düzenlemek ve bildirim ayarları yapabilmek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

7- Slider Revolution

Slider eklemek ve web sitesini görsel açıdan daha ilgi çekici hale getirmek için tercih edilen Slider Revolution, mobil uyumlu olarak da çalışır. Bu eklenti içerisinde bulunan seçenekler sayesinde görsellerin tasarımını, geçişleri, katman animasyonlarını ve sürelerini kendi talepleriniz ya da iş gereksinimleri doğrultusunda özelleştirebilirsiniz.

8- Loco Translate

Loco Translate, web sitesinde yer alan içerikleri talep edilen dile çevirmek için kullanılan bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde çeviri işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmanız mümkündür.

9- Wordfence

Açık kaynak kodlu web sitelerine karşı yapılabilecek olan siber saldırı ve tehditlere karşı güvenlik önlemleri almaya yarayan Wordfence, dosyaları belirli aralıklarla kontrol eden bir eklentidir. Bu kontroller sonucunda herhangi bir saldırı ile karşı karşıya gelinmesi durumunda Wordfence eklentisi kullanıcıları uyarır.

10- Akismet Antispam

Akismet Antispam, web sitesine yapılan spam yorumlarını filtreleyerek bulur. Bu filtreleme sonucunda spam ile karşılaşırsanız ilgili kısımları engelleyebilirsiniz. Bu sayede ürünlerinize ya da hizmetlerinize yapılan yorumları güvence altına almanız mümkündür. 

Wordpress, bünyesinde pek çok eklenti çeşidi bulundurur. Siz de web sitesini özelleştirmek, web sitesini daha güvenli bir hale getirmek ve kullanıcılar ile aranızdaki etkileşimi güçlendirmek için size uygun olan Wordpress eklentilerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu